У розпорядженні американського Центру якості аудиту (Center for Audit Quality, CAQ) знаходиться зручний інструмент, який називається Audit Committee Transparency Barometer, або «Барометр прозорості» комітетів з аудиту. Уже вісім років поспіль він фіксує активність розкриттів щодо кіберзагроз комітетів з аудиту найбільших компаній індексу S&P 500, а також компаній із середньою (S&P MidCap) та малою капіталізацією (S&P SmallCap). В основі лежить ідея стимулювання більш детальних розкриттів у звітах для майбутніх зборів акціонерів для підвищення довіри інвесторів та полегшення роботи зовнішнім аудиторам.

За підсумками останнього року на основі чергового звіту видно, що зросла активність розкриттів з питань кібербезпеки, зате всі інші розкриття порівняно з 2020 виросли непомітно або залишилися на попередньому рівні.

Розкриття кіберзагроз продовжують нарощувати показники, і різниця в порівнянні з кількома роками раніше дуже помітна. Наприклад, торік лише 39% комітетів з аудиту в S&P 500 розповіли у звітності про свої наглядові обов'язки щодо кіберризиків, тоді як цього разу частка різко стрибнула до 46%, а ще п’ять років тому таких було лише 11%. Крім того, цього разу понад третина найбільших компаній розповіли своїм інвесторам, чи входить хоч один фахівець із кібербезпеки до складу ради правління. Минулого року такими деталями поділилися лише 28%, а в 2016 році – 7%.

Якщо говорити загалом, частка комітетів з аудиту, які роблять інші розкриття, ледь відчутно зросла за минулий рік. Найпоширенішими серед них є:

  • опис того, як супутні аудиту послуги здатні вплинути на незалежність. У кожній із трьох груп компаній (найбільших S&P 500, середньої ланки S&P MidCap та S&P SmallCap) частки склали, відповідно, 83, 80 та 76%;
  • дані про тривалість відносин із поточним зовнішнім аудитором (70, 59 та 54%);
  • критерії, на основі яких здійснювався відбір аудиторської організації для проведення перевірки (52, 39 та 35%);
  • офіційна заява про участь комітету з аудиту у відборі керівника аудиторської перевірки (50, 22 та 12%).