Згідно з новим дослідженням Greenpeace, акціонери великих публічних компаній повторно призначають аудиторів, які не врахували ризики, пов’язані зі зміною клімату, у своїх звітах, створюючи значний ризик для їхніх інвестицій і планети.

У період із січня по серпень 2021 року понад 90% акціонерів проголосували за повторне призначення аудиторів у всіх, крім 3 з 349 великих компаній, що котируються на біржі. Компанії, які проаналізував Greenpeace, ​​входять до складу UK FTSE100 або FTSE 250, або є одним з 78 найбільших світових емітерів викидів вуглецю, чиї аудиторські звіти були визначені аналітичним центром Carbon Tracker і Carbon Accounting Project як такі, що не відповідають стандартам «доброї практики». Благодійна організація ClientEarth виявила, що лише 4% аудиторських звітів 250 найбільших компаній Великобританії, які котируються на біржі, чітко вказували, чи враховували аудитори фактори, пов’язані зі зміною клімату.

Чарлі Кронік (Charlie Kronick), старший радник програми Greenpeace UK, сказав: «Компанії-забруднювачі та їхні аудитори не можуть інтегрувати у свої бізнес-плани та фінансові звіти питання зміни клімату та ціль Паризької угоди для запобігання зростанню глобальної температури у межах 1,5 градуса. Наприклад, замість того, щоб поступово відмовитися від використання викопного палива, вони завищують його ціну. Це призводить до неправильних інвестиційних рішень, які не тільки завдають шкоди прибутку компанії, але й довкіллю. Наші висновки показують, що інвестори не збираються змушувати аудиторів вдосконалювати свою практику найближчим часом. Ми закликаємо уряд втрутитися і зобов’язати компанії та аудиторів забезпечити відображення ризиків, пов’язаних зі зміною клімату, у фінансовій звітності».