Технічна робоча група у складі Ради з міжнародних стандартів аудиту та підтвердження достовірності звітності (IAASB) оприлюднила неофіційне керівництво на допомогу аудиторам, які використовують у своїй роботі сучасні технологічні інструменти.

Керівництво має форму запитань та відповідей і присвячене цього разу специфічним міркуванням щодо планування аудиту відповідно до МСА 300 «Планування аудиту фінансової звітності», які безпосередньо пов'язані з використанням технологічних інструментів та підходів. Само собою, жодних змін до положень самого стандарту не вноситься, і його текст, як і раніше, залишається єдиною офіційною вимогою до аудиту за міжнародними стандартами.

У публікації налічується кілька питань, і перше з них цілком логічно є роз'ясненням, що ж таке є автоматизовані інструменти та техніки («automated tools and techniques», або просто «ATT»). Термін може звучати знайомо, що цілком зрозуміло: у березні цього року IAASB вже публікував більш загальне керівництво, також у формі запитань і відповідей. А трохи пізніше, у квітні, технічна робоча група IAASB вже роз'яснювала особливості документування аудиторських процедур із застосуванням ATT.

Зазначені в новому керівництві питання є подальшим розкриттям актуальної – з урахуванням загальної роботизації – теми.