Рада з МСФЗ представила кінцевий варіант змін до перехідних положень IFRS 17, на необхідність яких вказували багато укладачів звітності.

У попередньому варіанті вони були готові влітку цього року, але до грудня (як стало відомо за підсумками одного з нещодавніх щомісячних зборів членів IASB) було вирішено дещо розширити початкові формулювання після розгляду отриманих відгуків.

Унесені до стандарту коригування дадуть змогу упорядникам звітності розкривати більш корисну для користувачів інформацію. При цьому всі зміни стосуються лише перехідних положень і не зачіпають основних принципів.

Перехідні положення в IFRS 17 та IFRS 9 «Фінансові інструменти» дещо відрізняються, що на практиці могло призвести до нелогічних розбіжностей в обліку. На це звернули увагу багато хто з тих, кому 9-й стандарт належить впроваджувати одночасно з IFRS 17, оскільки це дозволено в разі переважно страхового спрямування діяльності таких організацій.

Завдяки своєчасним зусиллям IASB цю проблему вдалося вчасно вирішити, і тепер жодних складнощів після 1 січня 2023 року (коли IFRS 17 набуде чинності) не очікується.