Пандемія, що триває вже понад два роки, розгорається знову черговою хвилею. У різних країнах по-різному, але для США новий штам «Омікрон» став великою проблемою, у тому числі з боку навантаження не тільки на систему охорони здоров'я, а й на економіку загалом. Саме тому впливові організації та об'єднання просять за таких умов регуляторів про послаблення.

Американський Інститут сертифікованих бухгалтерів (AICPA) долучився до широкої коаліції податкових професіоналів та інших учасників, яка, на тлі COVID-19, звернулася до Податкової служби (IRS) та Казначейства США з проханням надати платникам податків тимчасове звільнення від штрафів та інших контрольних заходів.

Хоча пандемія створила непередбачувані та тривалі проблеми для самої Податкової служби, а також для платників податків, жодних дій щодо зниження податкового навантаження, вплив якого, найімовірніше, збережеться у найближчий звітний період, IRS так і не зробила. Враховуючи величезний обсяг необроблених податкових відрахувань і здатність цієї організації відповісти лише на невелику частину телефонних звернень, що надходять, очевидно, що в американських податківців недостатньо ресурсів для вирішення багатьох навіть технічно простих питань, не кажучи вже про більш заплутані випадки.

Як наслідок, платники податків не мають змоги зв'язатися з IRS та відновити справедливість навіть тоді, коли податки їм були нараховані неправомірно. З огляду на це IRS рекомендовано поки що призупинити дію автоматизованої системи комплайєнсу (яка ставить донарахування на «конвеєр») доти, доки Податкова служба не зможе виділити достатньо ресурсів для належної та своєчасної обробки звернень.