Під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі канцлер казначейства Тіньового кабінету офіційної опозиції Великобританії Джон МакДонелл (John McDonnell) заявив, що аудитори повинні неухильно дотримуватися етичних вимог, які висуваються до професії. На його думку, було б добре, аби аудитори присягали на вірність морально-етичним принципам поведінки подібно до того, як це роблять лікарі.

Критика МакДонелла була спрямована на представників «великої четвірки», яка, на його переконання, поки що недостатньо попереджає ситуації, пов’язані з ухиленням від сплати податків найбільшими корпораціями світу. Джон МакДонелл висловив своє незадоволення  роботою «великої четвірки» і наголосив, що її представникам потрібно докорінно змінювати свої підходи до роботи і більше дбати про інтереси суспільства.

«Вважаю, нам необхідна нова клятва Гіппократа в аудиті, якою представники професії підтверджували б свій намір боротися зі схемами податкової оптимізації, замість того, щоб допомагати  такі схеми створювати», − зауважив МакДонелл. З його слів, суспільство вже втомилося від таких схем, які з кожним роком стають дедалі досконалішими і більш професійними, адже їх створюють аудитори, у яких є особистий інтерес приховати справжні доходи своїх клієнтів.

Утім, пропозиція Джона МакДонелла не отримала всебічної підтримки, а деякі експерти взагалі охарактеризували її як абсурдну. Зокрема, відомий британський спеціаліст з фінансів та фінансового шахрайства Річард Мерфі (Richard Murphy) наголосив, що порівнювати медицину з аудитом дещо некоректно. Медична сфера ретельно регулюється, тож клятва Гіппократа є, радше, символічною і реальної необхідності в ній немає. Щодо аудиту, то тут необхідно міцне партнерство між платниками податків, їх аудиторами та урядом. Тільки за таких умов податковий комплаєнс буде простим і зрозумілим.