Всесвітньо відоме видання Accountancy Age надало поради сучасним бухгалтерам та аудиторам для побудови успішної кар’єри.

Насамперед бухгалтер і аудитор повинен вміти пристосовуватися до будь-яких змін. Ділове середовище дуже мінливе. Саме тому від представників бухгалтерсько-аудиторської професії вимагається бути достатньо гнучкими, здатними швидко засвоювати нову інформацію та постійно поповнювати свої знання. Зокрема, для бухгалтера й аудитора критично важливо бути технічно грамотним і добре розумітися на бухгалтерських програмах. «Хмарна бухгалтерія» − це те, куди сьогодні прямує весь світ, тож важливо йти в ногу з часом.  

Професія як бухгалтера, так і аудитора пов’язана з неухильним дотриманням стандартів професійної етики. Отже, представники цих професій, виконуючи свою роботу, повинні мати достатній рівень професійного скептицизму, чесності та порядності. Прозорість у прийнятті рішень та наданні професійних рекомендацій – обов’язкова вимога до бухгалтерів і аудиторів.

Експерти Accountancy Age звернули увагу, що успішні аудитори та бухгалтери повинні вміти мислити стратегічно. Завдяки новітнім технологіям більшість рутинної роботи сьогодні виконується автоматично і не потребує активного втручання людини. Це дає змогу аудиторам і бухгалтерам виходити на інший рівень роботи і брати участь у глобальних процесах розвитку бізнесу.

Успішна кар’єра неможлива без розвинутих комунікативних навиків. Уміння знайти спільну мову з клієнтами, колегами та керівництвом – запорука успіху. Важливо також пам’ятати про таке явище, як високий емоційний інтелект. Демонстрація емоцій на роботі та небажання шукати підхід до кожного, з ким доводиться стикатися під час виконання завдань, сьогодні вважається моветоном.

З-поміж іншого, хороший бухгалтер й аудитор повинен добре знати сферу, у якій він працює. Бухгалтерська робота має відповідати загальній діяльності компанії і бути її невід’ємною частиною.