Accountancy Europe у своїй нещодавній публікації пояснила роль аудиторів у боротьбі з корпоративними фінансовими злочинами, правові засади відповідальності аудиторів та що вони можуть робити на практиці.

Публікація ґрунтується на вимогах міжнародних стандартів аудиту, директиви Європейського Союзу щодо боротьби з відмиванням коштів та нормах міжнародних стандартів професійної етики.

У документі наголошується, що аудитор, виконуючи свою роботу, повинен інформувати вищий управлінський персонал компанії про будь-які прояви корпоративного шахрайства, незаконні схеми виведення або приховування коштів, а також свідоме викривлення показників фінансової звітності. Такий підхід до роботи дасть змогу попередити, виявити та розкрити фінансові злочини.

За підсумками минулого року фінансові злочини коштували економіці Європейського Союзу 120 млрд євро. Вони забрали понад 5% річного обороту компаній та завдали шкоди репутаційним активам.

Саме тому Accountancy Europe закликала керівників та власників бізнесу, аудиторів і бухгалтерів, регуляторів, розробників професійних стандартів та представників фінансового сектору об’єднати зусилля для запобігання корпоративним фінансовим злочинам.