Американська рада зі стандартів фінансової звітності (AICPA) та Інститут сертифікованих бухгалтерів Шотландії (ICAS) підписали угоду про взаємне визнання сертифікації сертифікованих аудиторів і професійних бухгалтерів.

Відтепер американські спеціалісти з сертифікатом СРА зможуть, за умови додаткового проходження програми міжнародної кваліфікації International Qualification Pathway, отримати атестат CA від Інституту сертифікованих бухгалтерів Шотландії та проводити, відповідно, аудит британських компаній. Аналогічно британські фахівці, які мають сертифікати СА від ICAS, матимуть право додатково скласти один іспит – International Qualification Exam (американський екзамен для професійних аудиторів і бухгалтерів з-за кордону) та отримати доступ до перевірки компаній США.

Керівники обох організацій схвально ставляться до підписаної угоди. Так, президент і виконавчий директор Американської ради зі стандартів фінансової звітності Баррі Меланкон (Barry Melancon) відзначив, що угода розширить територію визнання американських сертифікацій в усьому світі та відкриє аудиторам США шлях до надання професійних послуг у Великобританії. Паралельно члени ICAS зможуть задовольнити свій інтерес до аудиторської практики в США.

Виконавчий директор ICAS Антон Колелла (Anton Colella) підкреслив, що професійні бухгалтери та аудитори обох країн отримали нові можливості як у поширенні власного досвіду, так і в його запозиченні.