Привілейованим інститутом управлінських бухгалтерів (СІМА) нещодавно було проведене дослідження, метою якого стало з'ясувати, як новітні технології позначаться на фінансових функціях компаній

Дослідження проводилося у 179 країнах світу, де було опитано понад 650 тисяч респондентів – представників фінансових відділів різних компаній.

Результати дослідження свідчать, що сьогодні фінансові відділи витрачають 90% свого часу на те, аби пояснювати очевидні факти, а 10% часу присвячують прогнозуванню майбутнього. Проведене дослідження показує, що «розширення інтелекту», тобто коли технології сприяють розширенню людського інтелекту, уже допомагає фінансовим фахівцям вивільнити час на прогнозування результатів.

Отже, технології дають змогу перейти від чистої звітності, за якої фінансовий відділ працює в ізоляції, до такого майбутнього, в якому він співпрацюватиме з рештою організації, розробляючи та впроваджуючи рішення.

За підсумками 300 проведених інтерв’ю на тему майбутнього фінансової функції стали помітні певні загальні тенденції її зміни. Зокрема, це зміни в ролі та повноваженнях фінансової функції, у технологіях і фінансах, у її формі і в компетенції та світогляді.