Керівники аудиторських фірм молодшають. Сьогодні середній вік керівника не перевищує 35-45 років (для позиції топ-менеджерів вищої ланки) і 30 (для мідл-менеджерів). Усе більше власників бізнесу йдуть на те, щоб довірити його кермо порівняно молодим спеціалістам. Про це свідчать результати спільного дослідження європейських рекрутингових агенцій.

Молоде покоління менеджерів складає конкуренцію своїм більш досвідченим колегам за багатьма напрямами діяльності. Керівникам нового типу притаманні прагнення постійно підвищувати свій професійний рівень і схильність до перфекціонізму. Володіння іноземними мовами, диплом МВА, сертифікати, що свідчать про проходження багатьох тренінгів – усе це наразі не є чимось унікальним. Швидше за все, це той мінімум, що дозволяє молодому амбіційному спеціалісту потужно заявити про себе на ринку.

Люди, що отримали освіту і почали кар’єру в умовах глобальних змін, що відбуваються сьогодні у світі, є більш гнучкими до обставин і людей, з якими їм доводиться працювати. Вони швидше визнають власну неправоту, роблять правильні висновки на майбутнє. Це дає змогу не зациклюватися на проблемах.

Характерна ознака більшості молодих менеджерів – намагання віднайти щось нове у своїй діяльності та розширити можливості розвитку бізнесу.

Будучи керівником середньої ланки, за статистикою, людина змінює роботу через кожні 2-3 роки. Це нормальний проміжок часу для того, щоб отримати досвід в обраній сфері. Однак для управлінця, який прагне досягти дечого більшого за досвід, 2-3 роки – замалий термін.